Jaka chemia do czyszczenia betonowej kostki brukowej ?

Na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych do czyszczenie kostki brukowej, zarówno amatorskiego jak i profesjonalnego. Opiszę dwa produkty do zastosowań amatorskich. Na sam początek bierzemy pod lupę chemię dostępną w popularnej sieciówce. W części pierwszej skupimy się na produktach umożliwiających standardowe czyszczenie kostki w amatorskich zastosowaniach . Znajdą się tu produkty, których efekt powinien przynieść pożądany efekt.

Środek Feda (opisany jako: „preparat do mycia kostki” w cenie ok.35zł za jeden litr) służący do czyszczenia i odświeżania kostki brukowej. Produktem tym umyjemy również fugi cementowe oraz inne naturalne i barwione elementy wykonane z betonu. Z opisu wynika, że usunie brud oraz osady rdzy. Podobno radzi sobie również z innymi trudno usuwalnymi zabrudzeniami. Według producenta zastosowanie tego preparatu sprawi, że kostka odzyska swój estetyczny wygląd, oraz uwydatni kolor przez co znacząco ożywi barwę. Zastosowanie produktu sprawi, że będzie bardziej odporny na blaknięcie. Zaleca się stosowanie na zewnątrz oraz w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Preparat cechuje się niezwykle łatwym procesem nakładania, która można przeprowadzić przy użyciu wałka, pędzla lub natrysku. Preparat dostępny jest w opakowaniach 1 lub 5 litrowych. Trzeba wiedzieć ze jest to płyn dwufazowy, czyli przed użyciem wstrząsnąć celem połączenia obydwu warstw. Preparat nanosimy na czyszczone powierzchnie za pomocą pędzla, wałka lub wspomnianego wcześniej natrysku. Następnie należy pozostawić wcześniej nałożony środek i odczekać aż zacznie działać na około 2-3 min. Należy pamiętać, żeby nie dopuścić do jego wyschnięcia. Kostkę należy czyścić miękką szczoteczką, która nie uszkodzi warstwy kostki brukowej.  Następnie należy dokładnie spłukać go wodą. Mycie bruku tym produktem należy przeprowadzać w temperaturze od + 5 do +30 stopni C. Wydajność zależy od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni.

Preparat myjący do kostki brukowej betonowej

Następnym preparatem będzie preparat marki DIALL (opisany jako: „preparat myjący do kostki brukowej betonowej” w cenie ok.23zł za 1l) Przed zastosowaniem preparatu, według opisu na opakowaniu należy wcześniej usunąć grubsze zanieczyszczenia np. przy użyciu myjki wysoko ciśnieniowej. Podobno po zastosowaniu tego preparatu myjącego, w łatwy i szybki sposób pozbędziemy się zanieczyszczeń z powierzchni kostki brukowej betonowej. Producent chwali produkt, że jest możliwość rozprowadzenia środka za pomocą myjki ciśnieniowej. Z opisu wynika, że produkt należy nanieść na zabrudzoną powierzchnię. Następnie trzeba odczekać kilka minut, aby chemia zadziałała, nie dopuszczając do wyschnięcia. Następnie wcierać ją szorowarką lub twardą szczotką. Spłukać czyszczoną powierzchnie silnym strumieniem wody najlepiej przy użyciu urządzenia ciśnieniowego. Preparat myjący (tak jak poprzednik z marki Feda) może znaleźć zastosowanie przy większości gospodarstw domowych, gdzie trzeba wyczyścić nawierzchnię wykonaną z betonu np. podjazd czy ścieżkę w naszym ogrodzie. Według producenta użycie tego środka czyszczącego umożliwia nie tylko pozbycie się drobnych zanieczyszczeń, ale także trudno zmywalnych plam. Skoncentrowany, nisko pieniący o właściwościach odtłuszczających do uporczywych zabrudzeń typu: oleje, tłuszcze, brudy uliczne, ślady eksploatacyjne, ślady po liściach. Przeznaczony jest głównie do mycia kostki brukowej, płyt chodnikowych oraz pozostałych powierzchni betonowych. Preparat występuje w postaci płynu, który nadaje się nawet do natychmiastowej aplikacji na bruk. Należy stosować przy rozcieńczeniu do powierzchni delikatnych w proporcji 0,5-1,0l na 10 litrów wody a do powierzchni twardych i mocno zabrudzonych 1-3L/10L wody. Jeśli efekt nie będzie wystarczający należy jeszcze raz powtórzyć czyszczenie Produkt można wybrać w pojemnikach 1-litrowych, jak również 5-litrowych.

Należy pamiętać, że zawsze przy kontakcie z chemią należy stosować ogólne zasady bezpieczeństwa zgodne z kartą charakterystyki danego produktu. Chronić przed dziećmi. Pomieszczenia zamknięte dobrze wentylować. Używać rękawic ochronnych odpornych na działanie chemikaliów oraz odzieży ochronnej. Stosować w goglach chroniących oczy, a najlepiej nawet całą twarz oraz włosy. Unikać kontaktu ze skorą i oczami. Unikać wdychania oparów produktu.

Poglądowe zdjęcie niebezpieczeństwa chemii amatorskiej

Mycie jest czasochłonnym a w niektórych przypadkach bardzo ciężkim zadaniem. Do czyszczenia obok chemii potrzebne są narzędzia oraz urządzenia specjalistyczne. Trzeba pamiętać, że pracując z chemią, przy której trzeba zachować szczególną ostrożność, korzystając z ubioru zabezpieczającego.  

Jeżeli brak ci czasu? A może specjalistycznego sprzętu? Boisz się, że źle dobierzesz chemię do czyszczonego podłoża i uszkodzisz ją czy swój trawnik? Sięgnij po doświadczenie, skorzystaj z usług ogrodyzuma.pl a resztę zrobimy za Ciebie. Posiadamy profesjonalny sprzęt odpowiednio dobierany do zlecenia. Pracujemy na chemii przyjaznej środowisku która też jest odpowiednio dobierana do powierzonego zlecenia.

ogrodyzuma.pl