Czyszczenie kostki brukowej z oleju

Czyszczenie kostki brukowej  z oleju.

Najgroźniejsze i najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia kostki brukowej to różnego rodzaju tłuste plamy. Najczęściej powstają one przypadkowo podczas różnych zdarzeń losowych. Zazwyczaj to awaria silnika i cieknący olej z niego, czy podczas popularnego grillowania nigdy nie wiadomo kiedy plamy z oleju pojawią się na kosce brukowej. Czyszczenie kostki brukowej z oleju

wymaga odpowiednich urządzeń oraz odpowiednio dobranych środków chemicznych. Bez odpowiedniej wiedzy możemy tylko narobić większych szkód niż pożytku. Wszystkie oleje są nierozpuszczalne w wodzie i bardzo szybką wnikają w pory kostki brukowej. Kiedy już plama z oleju pojawi się na kostce ważny jest czas. Dlatego jak najszybciej należy zabezpieczyć plamę. Najlepiej wytrzeć materiałem chłonnym. Następnie zasypać suchym piachem a najlepiej sorbentem. Sorbenty pochłaniają wszelkiego rodzaju substancje, takie jak: oleje, chemikalia, płyny, farby, czy substancje ropopochodne. Dzięki wysokiej chłonności sorbent pochłania substancje. Dzięki temu zabiegowi nie dopuścimy do większego wchłonięcia w głąb kostki brukowej.

Gdy plama wsiąknie już w piasek lub sorbent należy zamieść go z kostki. Jeżeli plama jest świeża można spróbować usunąć ją ciepłą wodą z dodatkiem detergentu do mycia naczyń w stosunku 50 na 50. Nanosimy przygotowany środek i odczekujemy godzinę. Wszystko zależy od pogody czyli od parowania cieczy. Następnie spłukujemy silnym strumieniem wody. Trzeba bardzo uważać żeby nie zrobić nowych zabrudzeń i odbarwień kostki. Odradzamy stosowania na własną rękę silnych detergentów oraz szorowania kostki brukowej twardymi szczotkami, gdyż można narobić nieodwracalnych odbarwień, przebarwień i degradacji kostki brukowej.

Nic nie zastąpi profesjonalnego wyczyszczenia kostki brukowej z oleju, dlatego w razie potrzeby zapraszamy do nas. Nasze usługi mycia kostki brukowej z oleju oraz innych tłustych plam wykonujemy na terenie województwa Mazowieckiego szczególnie miasta: WARSZAWA oraz okolice czyli Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Łomianki, Marki, Ząbki, Zielonka, Wołomin, Radzymin, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Radom. Jesteśmy także gotowi w Trójmieście oraz terenie całego kraju.

czyszczenie kostki

czyszczenie kostki brukowej