Mycie kostki oraz odpowiedni jej wybór

Mycie kostki oraz odpowiedni jej wybór.

Kostka brukowa spełnia wiele funkcji i jest przeznaczana do różnych celów, bierzemy pod uwagę przede wszystkim przewidziane obciążenie i natężenie ruchu. Kostki o grubości 4 cm przeznaczone są do budowy ciągów pieszych, chodników, ścieżek i alejek. Kostki o grubości 6 cm stosujemy w przypadku poruszania się po nich pojazdów lekkich i ciągów przeznaczonych dla ruchu aut osobowych o umiarkowanym natężeniu. Kostki o grubości 8 cm układamy, tworząc nawierzchnie dla ruchu ciężarowego oraz ruchu o intensywnym natężeniu.

Kostka brukowa posiada swoje wymiary, które mają znaczenie przede wszystkim estetyczne, niewielkie ich formy stosujemy do tworzenia wąskich i krętych ścieżek. Drobne kostki często posiadają formę trapezową, co znacznie ułatwia powyższe zadanie oraz eliminuje konieczność docinania elementów. Na duże powierzchnie typu tarasy oraz podwórka stosujemy elementy wielkoformatowe, które nie nadają się na wąskie, łukowe alejki.

Dla uzyskania harmonijnego otoczenia należy pamiętać, aby materiał użyty do brukowania był spójny z pozostałymi elementami tworzącymi architekturę naszej posesji. Mnogość dostępnych formatów, faktur i kolorów daje nam możliwość dopasowania kostki do naszych oczekiwań i potrzeb. Możemy wybrać antypoślizgową powierzchnię płukaną, kostkę stylizowaną na kamień naturalny lub też gładką betonową formę. Gdy już wybraliśmy kostkę brukową oraz jesteśmy po jej ułożeniu mogą pojawić się plamy i wykwity, które pojawiają  się na nawierzchniach betonowych, szczególnie tych z kostki, psują ich wygląd, który niejednokrotnie szpeci nasze posiadłości i dalece sami jesteśmy z nich niezadowoleni ,przestają się nam podobać, a sami nie jesteśmy przywrócić im dawnego wyglądu.

Same wykwity nie niszczą nawierzchni, a jedynie otoczenie, w którym mieszkamy, przebywamy. Istnieje wiele powodów, które powodują wykwity – jednak najczęstszym z nich jest złej jakości materiał. Wykwity mają postać białawych nacieków. Często pojawiają się wkrótce po ułożeniu betonowego bruku, ale też zdarza się, że  dość szybko zostają definitywnie zmyte przez wodę deszczową. Bywają jednak i bardziej ,,wyrafinowane” wykwity, nieuniknione, jeśli beton użyty do produkcji kostki, nie spełnia wymagań norm, zwłaszcza pod względem nasiąkliwości.

Do czyszczenia wykwitów przeznaczone są specjalistyczne preparaty, usuwają one biały nalot. Nanosi się je pianownicą – po dokładnym odkurzeniu nawierzchni, następnie spłukuje się wodą pod wysokim ciśnieniem. Aby zapobiec pojawianiu się wykwitów, nawierzchnię z kostki brukowej lub kamienia naturalnego warto zaimpregnować preparatem, który wniknie w jej strukturę i zasklepi mikropory. Beton będzie po tym szczelniejszy, odporniejszy na brudzenie i znacznie łatwiejszy do utrzymania w czystości.

Polecamy usługi naszej firmy ogrodyzuma.pl czyli mycie kostki brukowej oraz mycie elewacji. Działamy na terenie Mazowsza szczególnie Warszawa, Płock, Wyszków, Radom i okolice Warszawy czyli:  Anin, Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Jaktorów, Jachranka, Kampinos, Konstancin, Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Michałowice, Milanówek, Mszczonów, Nadarzyn, Ożarów Mazowiecki, Piastów ,Podkowa Leśna, Pruszków, Piaseczno, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Raszyn, Słupno, Stare Babice, Wiskitki, Żyrardów, Wawer, Zegrze. Jesteśmy gotowi też w Gdynia, Sopot, Gdańsk (Trójmiasto) a dla większych zleceń Szczecin, Poznań, Olsztyn, Kraków, Zakopane, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Suwałki.

 

czyszczenie kostki

czyszczenie kostki brukowej