Jak wyczyścić taras z kostki brukowej

Jak wyczyścić taras z kostki brukowej

Taras z kostki brukowej warto dokładnie umyć. Odpowiednie zabiegi sprawą, że nawierzchnia dłużej zachowa swą trwałość i piękny wygląd. Przed przystąpieniem do prac warto zapoznać się, jakie kroki wykonać aby dobrze wyczyścić kostkę brukową.

Jak czyścić kostkę?

Pierwszym krokiem jest ocena stanu bruku. Z powierzchniowymi zabrudzeniami (zabrudzenia atmosferyczne), poradzi sobie myjka ciśnieniowa. Kostkę wystarczy umyć wodą pod ciśnieniem, jeśli jednak zabrudzenia są bardziej uporczywe warto zastosować profesjonalny środek do mycia kostki brukowej. Taki preparat znaleźć można m.in. w specjalistycznych sklepach z chemią profesjonalną. Przed przystąpieniem do prac należy sprawdzić, jakie zalecenia producent środka czyszczącego umieścił na jego opakowaniu oraz stosować się do zasad BHP (rękawice ochronne oraz odzież ochronna, okulary zabezpieczające twarz oraz oczy) Środek nanosi się na powierzchnię kostki pędzlem lub specjalnymi opryskiwaczami. Następnie należy je dokładnie spłukać wodą pod dużym ciśnieniem. Warto przed naniesieniem preparatu wykonać próbę na pojedynczym elemencie aby sprawdzić jak nasza kostka będzie reagowała na nasz środek.

Jak pozbyć się mchu i chwastów?

Porosty, mchy lub grzyby pojawiają się najczęściej w miejscach słabo nasłonecznionych lub zacienionych, narażonych na zawilgocenia. Zielonych naturalnych osadów nie zaleca się usuwać z powierzchni kostki mechanicznie, gdyż ostre narzędzia mogą naruszyć warstwę licową kostki i osłabić jej odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Najlepiej zastosować mycie wysokociśnieniowe. Należy pamiętać aby wypłukany mech z fug kostki uzupełnić nowym materiałem

Impregnacja ?

Następnym etapem pielęgnacji tarasu z kostki brukowej jest impregnacja. Zabezpiecza ona powierzchnię przed wnikaniem nowych zanieczyszczeń oraz wykwitami i sprawi, że zanieczyszczenia będą łatwiejsze do usunięcia. Ponadto impregnacja odświeży wygląd naszej nawierzchni.
Przed przystąpieniem do impregnacji nawierzchnia z kostki powinna być starannie oczyszczona i całkowicie wysuszona. Po czyszczeniu kostki należy odczekać do jej całkowitego wyschnięcia. Impregnat do kostki brukowej nanosi się zazwyczaj za pomocą pędzla,wałka lub natryskowo. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Jak wyczyścić taras z kostki brukowej ?

Jak wyczyścić taras z kostki brukowej ?